Ürünler hakkındaki ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen ilgili linkleri tıklayınız.

MR SİSTEMLERİ İÇİN ETS-LINDGREN RF ODALARI

Radyo frekansları ile çalışan MR sistemlerinin ortamdaki radyo frekanslarından ve diğer elektromagnetik parazitlerden koruması için bu sistemlerin bir faraday kafesi (RF shielded room) içerisinde çalışması zorunluluğu doğmuştur. 1980 li yılların başında MR cihazlarının üretimine başlanması ile beraber, merkezi ABD de bulunan Lindgren RF Enclosures Inc. firması bu sistemlerin ihtiyacını karşılamak için hastane ortamında kullanılabilecek birçok farklı ürün geliştirerek satış ve montajına başlamıştır.

Aref Medikal Teknik Hizmetler Ltd. Sti., Lindgren RF Enclosures Inc, firmasının 1997 yılı başından itibaren Türkiyedeki tek yetkili temsilcisidir. Daha sonra bu şirket ETS firması ile birleşip, ETS-Lindgren adı ile dünyanın en büyük EMI/RFI ürün ve servis sağlayıcısı haline gelmiştir.

Aref Medikal Teknik Hizmetler Ltd. Sti., 1997 yılı başından buyana Türkiye Ortadoğu ve Rusya'da yaklaşık olarak 150 merkezde ETS-Lindgren oda projesinde satış, montaj ve servis hizmetlerini başarı ile yerine getirmiştir. Dünyada, içinde 3T MR' bulunduran ilk ameliyathane projesinde Aref Medikal Teknik Hizmetler Ltd. Sti., ürün ve servisleri ile yeralmıştır.

Yetişmiş teknik kadrosu ile , sektörde 10 yıldır hizmet vermekte olan Aref Medikal Teknik Hizmetler Ltd. Sti. , müşteri memnuniyetini, hızlı ve güvenilir çözümler sunmayı kendine ilke edinmiş ve başarılı çalışmaları neticesinde 2003, 2004 ve 2005 yıllarında ETS-Lindgren firmasının dünyadaki en başarılı Medikal Distribütörü ünvanını almıştır.

www.ets-lindgren.com/medical_shielding/products.cfm

SHIELDING KİŞİSEL KORUMA ÜRÜNLERİ

Aref Medikal Teknik Hizmetler Ltd. Sti.; X-Ray koruması sağlayan yüksek nitelikli kurşunlu koruma ürünleri ve aksesuarları üreten Amerikan Shielding International markasının Türkiyedeki tek yetkili temsilcisidir.

Ürünler,
1. Kurşunlu önlük
2. Kurşunlu etek yelek
2. Kurşunlu tiroid koruyucu
3. Kurşunlu gonad koruyucu
4. Kurşunlu gözlük
5. Kurşunlu eldiven
6. Kurşunlu ürünler için askılık dır.

Tüm ürünler insan sağlığını korumak ve kullanımda maksimum rahatlığı sağlamak amacı ile yüksek teknoloji kullanılarak tasarlanıp üretilmektedir. Ürünler radyoloji, nukleer tıp, kardiyoloji, cerrahi hekimliği, diş hekimliği, veteriner hekimlik ve hasta kullanımlarına uygun çeşitlerde tasarlanmıştır. Tüm kurşun önlükler omuz pedleri ve ergonomik bağlantı şekilleri ile günboyu kullanımda kullanıcıya ağırlığı en az hissettirecek şekilde tasarlanmıştır.

Yüksek standartla üretilen kumaşlarda çok çeşitli renk ve desen seçenekleri mevcuttur. Önlüklere özel istek üzerine isim, logo, ünvan işlenmesi mümkündür. Kişiye özel numaralı kurşunlu gözlük üretimi yapılabilmektedir.

Kurşunlu koruma ürünleri; Standart Kurşun Onlükler, Etek Yelek şeklinde kurşun önlükler, hafif kurşunlu önlükler, kurşun içermeyen çevre dostu malzemeden üretilmiş önlükler, Yarım kurşunlu önlükler, Kurşunlu Eldivenler, Kurşunlu Tiroid koruyucular ve Kurşunlu Gonad Koruyucular, Kurşunlu Gözlükler ve bunların saklanıp korunmasını sağlayan askılıklarıdır.

Tüm kurşun önlüklerde 0.5mm. Kurşuna eşdeğer koruma vardır. Ayrıca 0.25mm ve 0.35 mm. ye eşlenik kurşunlu önlükler istek üzerine üretilebilmektedir

Tüm ürünler, üretim hatalarına karşı 2 yıl garanti kapsamındadır.

Shielding International çevreyi koruma amacı ile kurşunlu ürünlerde geri dönüşüm yapabilen tek kurşunlu önlük üreticisidir.

Türkiyede bir çok büyük resmi ve özel sağlık kuruluşunda Aref Medikal Teknik Hizmetler Ltd. Sti tarafından ithal edilen Shielding International marka kişisel kurşunlu koruma ürünleri güvenle kullanılmaktadır.

www.shieldingintl.com

MAVIG KİŞİSEL KORUMA ÜRÜNLERİ

Aref Medikal Teknik Hizmetler Ltd. Sti. ;kişisel X-Ray koruma ürünleri, tavan askı sistemleri, medikal mobil koruma ürünleri ve X-Ray koruma perdesi üreticisi olan Alman Mavig GMBH markasının temsilcisidir.

Mavig Markasının S,M,L bedenler için üretilmiş esneklik, konfor, güvenlik ve dayanıklılığın ön plana çıkarıldığı kişisel kurşunlu koruma ürünleri mevcuttur. Bunlar Nükleer tıp, Radyoloji ve Ameliyat hekimliğine uygun yapıda dizayn edilmiş çeşitli tiplerde kurşunlu önlükler (Basic, Comfort, Blance, Synergy, Ergonmic, Classic, Vest-Skirt) ile kurşunlu gözlükler, kurşunlu gonad koruyucular, kurşunlu tiroid koruyucular , kurşunlu eldivenler , kurşunlu başlıklar ve bunların saklanması amacı ile üretilmiş askılardır.

Ayrıca medikal personeli radyasyondan koruyucu tavana asılabilen radyasyon koruma camları, soğuk ışık kaynakları, masa altı X-Ray koruma perdeleri ile pencere tipi X-Ray koruma perdeleri ve monitor askı sistemleri mevcuttur.

Kurşunlu önlüklerde kumaş seçenekleri mevcut olup, üzerlerine isteğe göre isim, logo işlenebilmektedir. Ayrıca kişiye özel numaralı kurşunlu gözlük üretimi yapılabilmektedir.

Kurşunlu önlükler, önde 0,35mm yada 0,5mm kurşun eşdeğeri, arkada 0,25mm kurşun eşdeğeri koruma sağlamaktadır.

Tavan askıları 2 noktadan bağlantılı olup, üzerinde kurşunlu koruma camından başka elektrikli bir ekipmanın da bağlanmasına imkan vermektedir.

Tavana asılabilen Kurşun koruma camları 0,5 mm. Kurşuna eşdeğer koruma sağlar, Mobil koruma ekranları 1,0 mm. Ve 2,0 mm. Kurşuna eşdeğer koruma sağlamaktadır.

Mavig Patentli Monitör askı sistemlerine 9 monitore kadar bağlayabilme olanağı vardır.

www.mavig.com

* MAVIG holds copyright on the images.

RADIAXON ELDİVENLER

Radyasyon koruması her zaman hareket zorluğu ve kişisel koruma ürünlerinin kalınlığını beraberinde getirmiştir. Bu tür zorluklar, ikincil ışınlar denilen (X ışını kaynağından direkt olarak gelenlerin dışında, hasta masasından, hastadan ve çevre materyallerden yansıyan) ışınlardan korunmak isteyen anjiografi uzmanları ile özellikle X ışını altında ameliyathanede çalışmak zorunda olan cerrahi personelin normal kurşunlu eldivenleri kullanmasını imkansız hale getirmiştir. WRP firmasının ürettiği Radiaxon marka eldivenler, bu tür sakıncaları ortadan kaldırıp, tamamen ameliyat eldiveni formatında 0.30 mm toplam kalınlığında, yüksek duyarlıklı, disposible ve cildin aldığı dozu %59 a kadar azaltan radyasyon koruma ürünleridir.

Aref Medikal Teknik Hizmetler Ltd. Sti.'nin Türkiye temsilcisi olduğu Radiaxon marka eldivenler kurşun içermeyen, non toxic malzemeden ve yüksek duyarlılıkta üretilmiştir. Tamamen doğal lastik latexten anatomik yapıya uygun olarak üretilmiş olup pudrasızdır ve steril ambalajlarda 6.5 dan 9.0 numaraya kadar olan ölçülerde satışa sunulmaktadır.

Radiaxon koruma eldivenleri başlıca; diagnostik kalp katheterizasyonları, koroner angioplasti uygulamaları, anjiografi, jinekoloji, üroloji, cerrahi ortopedi, ağrı merkezleri ve elektropsikolojik (EP) çalışmalarda güvenle kullanılabilmektedir.

www.wrpworld.com

NEG KURŞUNLU CAM

Aref Medikal Teknik Hizmetler Ltd. Sti., Dünyanın özel amaçlı cam üreticisi liderlerinden Japon Nippon Electric Glass Co., Ltd. in ürettiği "kurşunlu cam"ların Türkiyedeki tek yetkili temsilcisidir.

Yüksek cam teknolojisi kullanılarak Medikal , Endüstriyel ve Laboratuar kullanım amaçlı olarak Japonyada, Japon Endüstri Standartlarında (JIS R3701) üretilen "kurşunlu cam"lar 1.1mm, 1,5mm, 1,8mm, 2,0mm, 2,5mm, 3,0mm kurşuna eşdeğer koruma sağlamaktadır.

Aref Medikal Teknik Hizmetler Ltd. Sti. tarafından ithal edilen NEG marka "kurşunlu cam"lar, kusursuz radyasyon ekranlama ve yüksek kalitede ışık geçirme özelliği ve dayanıklılığı nedeni ile gözleme ve operasyon odalarının camlarında, anjiyografi odalarında, X-Ray odalarında, floroskopi odalarında, CT odalarında, ve son teknoloji PET ve PET/CT odalarında güvenle kullanılabilmektedir. Bu özellikleri nedeniyle de Türkiye'de birçok resmi ve özel sağlık kuruluşu tarafından tercih edilerek kullanılmaktadır.

www.neg.co.jp/arch

ELLA NEGOTOSKOPLAR

www.ella-legros.com

PLANILUX NEGOTOSKOPLAR

www.planilux.com

NONIN MR UYUMLU PULSE OXIMETRE

Mevcut monitörizasyon sistemleri MR cihazının oluşturduğu manyetik alanda çalışamadığından, çalışabilenler de hastalarda yanma tehlikesi yarattığından, hastaların sedasyon sırasında monitörize edilmesi çok zorlaşmakta ve çoğu zamanda hiç yapılamamaktadır. Bu sorun, hasta ve uzman hekim açısından riskli sonuçları da beraberinde getirilebilir. Konunun hassasiyeti Sağlık Bakanlığımız tarafından da kabul edilmiş ve 2000/111 sayılı genelge ile de konuya yeni düzenlemeler getirilmiştir.

Aref Medikal Teknik Hizmetler Ltd. Sti., Dünyada ilk defa Amerikan NONIN firmasının ürettiği tamamen fiberoptik teknolojisi ile çalışan MRI uyumlu pulse oximetre sistemlerinin Türkiye temsilcisidir.

Fiberoptik teknolojisi ile çalışan 8600FO Pulse Oximetre görüntü kalitesini bozmadan hasta sağlığını koruyucu şekilde MRI kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevap vermek için tasarlanmıştır.

8600FO'nun bebek, çocuk ve yetişkinler için ölçümleme yapabilmeye olanak sağlayan değişik tipte fiber optik sensorleri mevcuttur.

www.nonin.com

ÇOK FONKSİYONLU NURAD IMAGING TABLES

nuradmedicalsolutions.com/

VIVASCOPE® 1500 CONFOCAL LASER
SCANNING MICROSCOPY (CLSM)


aReF Medikal Teknik Hizmetler Ltd. ' in Türkiyede tek yetkil temsilcisi olduğu VIVASCOPE® 1500, canlı dokular üzerinde "optik biyopsi" yapabilme olanağı sağlar.

VIVASCOPE® teknolojisi, medikal araştırmacılar tarafından dermatoloji, dermatopatoloji ve plastik cerrahi alanlarında araştırmalar yapmak amacı ile kullanılabildiği gibi ticari amaçlı olarakda kozmetik sektöründe ve ilaç şirketlerinde kullanılmaktadır.

CLSM (Confocal Laser Scanning Microscope) deriyi en alt katmanlarına kadar yüksek rezolüsyon ve kontrast ile 5 micronmetre kalınlığında örnekler alarak izlemeyi sağlar. CLSM 'de 1995 'den bu yana yapılan geliştirmeler, canlı insan dokusu (non-invasive olarak) üzerinde deri hücresinin hücresel ve çekirdeksel mikroyapısını incelemeyi sağlamıştır.

Bütün CLSM görüntülerinin doğruluğu , biyopsi yapılarak patalogistler tarafından incelenen geleneksel yöntemle karşılaştırılarak kanıtlanmıştır.

Araştırma sonuçları, her yıl yapılan biyopsilerin sonucunda %60-80 oranında kanserli hücreye rastlanmadığını göstermektedir, hasta menfaatini sağlamak amacı ile biyopsiye gerek duyulmadan aynı bölgede tekrar inceleme yapabilmeyi sağlamak CLSM'nin en önemli özelliğidir.

CLSM , non-invasive olarak ,hastaya ve kullanıcıya zarar vermeden (kullanılan laser ışığın dalga boyu 830 nm.dir) canlı doku üzerinden, gerçek zamanlı inceleme yapabilme olanağı sağlar. Sağlıklı hücrelerin yakınında bulunan kanserli yada potansiyel kanserli hücreleri net olarak tanımlamaya ve özellikle kanserli lezyonlarda, sınırları açık ve net olarak görebilmeyi sağlamakla birlikte daha sonra yapılacak müdahalede kolaylık sağlar.

Parakeratosis, Psoriasis, Folliculitis,Allergic Irritant Contact Dermatitis gibi deri hastalıklarını kolayca tanımlanmasına yardımcı olur.

Laser , Ultraviyole ışığı gibi yöntemlerle tedavi edilen deri bölgelerinde derinin tedaviye verdiği cevabı izlemeye yardımcı olur.

Geleneksel yöntemlerden en önemli farkları;

1.Deriye herhangi bir yabancı madde injekte edilmez.
2.Deriden örnek almaya ihtiyaç yoktur, canlı deri dokusu üzerinde araştırma yapılır.
3.Kullanımı kolay ve pratiktir.
4.Zaman ve para tasarrufu sağlar.
5.İncelenen görüntüler bilgisayar ortamında saklanarak , tekrar incelemeye yada istenirse karşılaştırma yapmaya imkan verir.

aReF Medikal Teknik Hizmetler Ltd.'in Türkiye de tek yetkili temsilcisi olduğu VIVASCOPE® 1500 , ISO13485 (EN46001) sertifikalı ve FDA onaylıdır.

Şu anda Avrupa ve Amerika'da kullanılan bu yeni teknoloji ürünü ile ilgili birçok araştırma bulunmaktadır. Bu yayınlar ile ilgili olarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

www.mavig.com

TEST & ÖLÇÜM EKİPMANLARI

Aref Medikal Teknik Hizmetler Ltd. Sti, endüstri ve sanayi ürünlerinin belirlenmiş çeşitli standartlara uygunluğunu test edebilmek için ETS-Lindgren tarafından üretilmiş olan Shielded (ekranlı) odalar ve bu odalarda kullanılan çeşitli spesifikasyondaki absorberlar ve aksesuarların satış, montaj ve servis hizmetini vermektedir.

EKRANLI ODALAR

Ekranlı odalar; atmosferde mevcut olan elektromagnetik dalgalardan korunmuş ortamlar oluşturmak için tasarlanırlar. Ekranlı odalar, bu odalarda yapılan test ve araştırmaların dış etkenlerden etkilenmemesini veya bu odalarda kullanılan yüksek güçteki elektromagnetik kaynakların dış ortamları ve dış ortamlardaki sistemleri etkilememesi için kullanılırlar.

Aref Medikal Teknik Hizmetler Ltd. Sti, ETS-Lindgren tarafından üretilen ekranlı odaların satış, montaj ve servis hizmetini vermektedir.

http://www.ets-lindgren.com/

ABSORBERLAR

Absorberlar; ekranlı bir odada, odanın dışına çıkması engellenen bir elektromagnetik dalganın, odanın duvarlarından, tavanından yada tabanından yansıması ile odada yapılan ölçüm test veya incelemenin sonucuna etki etmesini engellemek amacı ile kullanılırlar. Oda duvarlarından, tavanından yada tabanından oluşabilecek yansımaların absorbe edilebilmesi için çeşitli materyallerden yapılmış, çeşitli frekanslarda , çeşitli absorbsiyon seçenekleri mevcuttur.

Aref Medikal Teknik Hizmetler Ltd. Sti, ETS-Lindgren tarafından üretilen absorberların satış, montaj ve servis hizmetini vermektedir.

http://www.ets-lindgren.com/

ANTENLER & PROBLAR

Aref Medikal Teknik Hizmetler Ltd. Sti, endüstri ve sanayi ürünlerinin belirlenmiş standartlara uygunluğunun ve değişik bölgelerdeki farklı frekanslarda elektromagnetik dalgaların ölçümlenebilmesi için ETS-Lindgren tarafından üretilmiş olan hertürlü anten, probe ve pozisyonlandırma ekipmanlarının satış montaj ve servis hizmetini vermektedir.

http://www.ets-lindgren.com/

HOLADAY ÜRÜNLERİ

http://www.ets-lindgren.com/

ASKERİ VE SAVUNMA AMAÇLI ODALAR

Aref Medikal Teknik Hizmetler Ltd. Sti, Askeri ve Stratejik gizlilik gerektiren çeşitli oda ve binaların elektromanyetik dalga güvenliğinin sağlanması amacı ile ETS-Lindgren tarafından üretilen oda ve filtreleme sistemlerinin satış , montaj ve servis hizmetini vermektedir.

www.ets-lindgren.com/

Onyx ® II 9550 DİJİTAL PARMAK TİPİ
PULSE OKSİMETRE


NONIN'in devrim niteliğindeki buluşu olan Onyx ® II 9550 parmak tipi pulse oksimetre cihazı dünyada çok geniş bir kullanıcı kitlesinin güvenerek kullandığı bir üründür.
Elektronik aksam ve sensor aynı ürün üzerinde olup, pulse oksimetre kısa sürede, kolayca, üstün performans ile güvenilir ölçüm yapabilmeyi zaman ve para tasarrufu yaparak sağlar.

Kandaki O2 saturasyonunu (SPO2); Kanıtlanmış hassasiyet ve dayanıklılıkla,
Basit kullanım özelliği ile , kolayca açıp kapanarak
İlave sensore ihtiyaç duymadan
Her tip parmak boyutuna kolayca uyabilen yapıda
Efektif olarak ölçmeye yarar. (21 saat kesintisiz kullanım yada 2500 ölçüm yapabilme)

Performans ;
1.Küçük ve hafiftir. Boyun ipi ile , taşıma çantasında yada cepte kolayca taşınabilir, ağırlığı 57 gr.dan biraz daha azdır.
2.Geniş LED ekranı sayesinde SPO2 seviyesi ve nabız atışı her açıdan gündüz ve gece kolayca okunabilir.
3.Pediatric boydan yetişkin parmağına kadar her boyda parmak ucuna kolayca uyar.(Parmak ucu kalınlığı 8mm den 26 mm'ye kadar)
4.Enerji tasaruffludur. (İki AAA pil ile yaklaşık 2500 ölçüm yada 21 saat kesintisiz ölçüm yapabilir)
5.Sağlam ve güvenilirdir. (çok zorlu ortamlarda kullanılabilir)
6.Batarya kapağı kolayca açılabilir.

** üretici firma dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın teknik özelliklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

www.nonin.com

Onyx ® II 9500 DİJİTAL PARMAK TİPİ
PULSE OKSİMETRE


NONIN'in devrim niteliğindeki buluşu olan Onyx ® 9500 parmak tipi pulse oksimetre cihazı dünyada çok geniş bir kullanıcı kitlesinin güvenerek kullandığı bir üründür.
Elektronik aksam ve sensor aynı ürün üzerinde olup, pulse oksimetre kısa sürede, kolayca, güvenilir ölçüm yapabilmeyi zaman ve para tasarrufu yaparak sağlar.

Kandaki O2 saturasyonunu (SPO2 );
Kanıtlanmış hassasiyet ve dayanıklılıkla,
Basit kullanım özelliği ile
İlave sensore ihtiyaç duymadan
Her tip parmak boyutuna kolayca uyabilen yapıda
Efektif olarak ölçmeye yarar. (18 saat kesintisiz kullanım yada 1600 ölçüm yapabilir)

Performans

1.Küçük ve hafiftir. Boyun ipi ile , taşıma çantasında yada cepte kolayca taşınabilir, ağırlığı 57 gr.
2.Geniş LED ekranı sayesinde SPO2 seviyesi ve nabız atışı her açıdan gündüz ve gece kolayca okunabilir.
3.Pediatrik boydan yetişkin parmağına kadar her boyda parmak ucuna kolayca uyar.(Parmak ucu kalınlığı 8mm den 26 mm'ye kadar)
4.Enerji tasaruffludur. (İki AAA pil ile yaklaşık 1600 ölçüm yada 18 saat kesintisiz ölçüm yapabilir)
5.Sağlamdır (Amerikan hava kuvvetlerinin Black Hawk Helikopterlerinde kullanılabileceğini gösteren US Air Force ve US Army Aeromedikal sertifikası vardır.)

** üretici firma dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın teknik özelliklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

www.nonin.com

PalmSAT® 2500 SERİSİ DİJİTAL ELTİPİ
PULSE OKSİMETRE CİHAZLARI


PalmSAT® eltipi pulse oksimetre cihazları yüksek hassasiyetle oksijen saturasyonu (%SpO2) ve nabız atışı ölçümü yapabilen küçük ve çok yönlü cihazlardır. Boyutları, kullanım kolaylığı sağlaması ve alarmlı yada alarmsız ölçüm yapabilmesi ile PalmSAT® pulse oksimetreler, mobil görüntüleme cihazı olarak ideal çözümdür.

NONIN'in ileri teknoloji kullanarak ürettiği PalmSAT® 2500 serisi pulse oksimetreler,
Hastaneler, Pre & post op
Müdahale odaları, Acil servisler
Doktor muayenehaneleri, Taşıt araçları
Evde Bakım, Uyku araştırmaları,
Diş ve ağız ameliyatları , gibi medikal ortamlarda güvenle kullanılmaktadır.

Performans

1.Küçük ve hafiftir. (212 gr.)
2.Alarmlı ve alarmsız versiyonu vardır.
3.Kullanımı kolaydır.
4.AA pillerle, şarj edilebilen pillerle yada şarj ünitesi ayağı ile birlikte kullanılabilir.
5.72 saat'lik hafıza kaydedebilme özelliği vardır.
6.Efektiftir. (Model 2500 için 100 saat batarya ömrü, 45 saat şarj edilebilir batarya ömrü, Model 2500A için 60 saat batarya ömrü, 40 saat şarj edilebilir batarya ömrü vardır.)

NONIN'in geliştirdiği nVISION® software (opsiyonel) sayesinde, 72 saatlik hafızada saklanan tüm datalar windows ortamında bilgisayara aktarılabilir ve bu daha sonraki analizler, raporlar ve ileri düzeyde bilgi depolama için kullanılabilir.

** üretici firma dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın teknik özelliklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

www.nonin.com

8500 Serisi ELTİPİ DİJİTAL
PULSE OKSİMETRE CİHAZLARI


8500 Serisi Eltipi pulse oksimetre cihazları hastaların görüntülenmesinde kolay ve üniversal bir çözüm sunar.
Cepte taşınabilir Eltipi ilk pulse oksimetre cihazı olan 8500 serisi ürünler sağlamlık ve devamlı yüksek performans sağlama hususunda referans oluşturmuş ve dünya çapında medikal profesyonellerin güvenini kazanmıştır.
Çok yönlü oluşu nedeni ile benzer birçok ürüne göre fiyatı uygundur.
Kolay kullanımı ve dayanıklı yapısı nedeni ile anlık ölçümlerde yada sürekli görüntüleme ihtiyacında yenidoğandan yetişkin hasta görüntülemesine kadar rahatça ölçüm yapabilmeye olanak sağlar.
Geniş LED göstergesi sayesinde çok az ışıkta da kolayca okunabilmesi mümkündür.

** üretici firma dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın teknik özelliklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

www.nonin.com

4000 AVANT® BİLEKLİKLİ BLUETOOTH
DİJİTAL PULSE OKSİMETRE


4000 Avant® pulse oksimetre hasta ve monitor arasındaki kablo bağlantılarını kaldırarak hastaya rahat hareket edebilme olanağı verir.
NONIN pulse oksimetrede hasta ile monitor arasındaki kablo bağlantısını kaldıran ilk üreticidir.
Bluetooth hızlı, doğru ve güvenilir data transferi yapılabilmesini sağlayan haberleşme standardıdır.
4000 Avant® uluslararası kabul edilebilir iletişim standartlarını kullanan, yaklaşık 9 m yarıçapındaki bir alanda kesintisiz iletişim sağlayabilen, uzun batarya ömrü olan, güvenli bağlantı sağlayabilen küçük ve teknolojik bir pulse oksimetredir.

Avant 4000 Display
Wireless Bağlantı göstergesi : hastanın ekranla bağlantısının olduğunu gösterir
Pulse şiddet göstergesi : Sinyal şiddetini gösteren renkli bar grafik
Pulse kalite göstergesi : Sinyal kalitesini gösterir
Sensör göstergesi : Sensör bağlantısında problem olup olmağını gösterir

4100 Hasta modülü
Hasta modülü bileklik ve sensörden oluşur.
Bileklikler her genişlikte hasta bileğine kolayca adapte edilebilir.
Bu küçük, çok hafif (Piller ile birlikte 125 gr.), bileğe takılabilen modül, SpO2 seviyesini, nabız atışını ve plethysmographic datayı bluetooth teknolojisini kullanarak, kablosuz , masa üstü modülüne (4000) aktarır.
Herhasta bileklik modulünün, masa üstü modülünde tanınmasını sağlayan ayrı bir kimlik numarası vardır.
İki AA pil ile 120 saat kesintisiz çalışır.
Konnektör takıldığında otomatik olarak açılır.
Kablosuz bağlantı durumunu gösteren büyük bir LED ekranı vardır.
Bilekliklerin ayırd edilmesini sağlayan kimlik numarası, Avant 4000 modülünde kolayca okunabilir.
NONIN'in PureLight® sensör teknolojisini kullanır.

** üretici firma dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın teknik özelliklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

www.nonin.com

2120 AVANT® NONİNVAZİV BASINÇ ÖLÇER VE
DİJİTAL PULSE OKSİMETRE


2120 Avant® ; noninvaziv olarak NIBP & SPO2 ölçümlemesi yapabilen compact, hafif ve kullanımı kolay taşınabilir bir monitor sistemidir. İlk kan basıncı ölçümünden sonra 2120 Avant® doğru şişme basıncını tanımlar ve hastanın daha sonraki ölçümlerinde doğru şişme basıncını otomatik olarak ayarlar.
Hastaya uygun yüksek ve alçak alarm parametreleri kolayca ayarlanabilir.
Print alma seçeneği kolayca programlanabilir.
Kolayca monitor ilave edilebilir.

** üretici firma dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın teknik özelliklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

www.nonin.com

9700 AVANT® DİJİTAL PULSE OKSİMETRE

9700 AVANT® , taşınabilir, ölçümlemeyi dalga formunda görüntüleyebilen, sağlam, hafif dijital pulse oksimetredir.
Plethysmographic dalga formu hastadan gelen işaretin kalitesine göre gerçek zamanlı olarak renk değiştirir. Sinyalin zayıf, kuvvetli, yada olması gerektiği şiddette olduğu dalgaformunun rengi ile ifade edilir.
Monitor, yenidoğandan yetişkin hastaya ölçümleme yapabilir, evde bakım hastaların kullanımına uygundur.
Hemşire çağırma opsiyonu vardır.
NONIN'in yeni jenerasyon PureSAT® işaret işleme teknolojisi ile uyumlu olarak çalışmaktadır.

** üretici firma dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın teknik özelliklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

www.nonin.com

9600 AVANT® DİJİTAL PULSE OKSİMETRE

9600 AVANT® hasta değerlendirmesinin kolayca okunabildiği parlak LED displaye sahip, hafif, compact, dayanıklı dijital pulse oksimetredir.
9600 AVANT® kolaylıkla başka hasta monitorlerine adapte olabilir.
Monitor, yenidoğan dan yetişkin hastaya ölçümleme yapabilir, evde bakım hastalarının kullanımına uygundur.
Hemşire çağırma opsiyonu vardır

** üretici firma dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın teknik özelliklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

www.nonin.com

7500 Serisi DİJİTAL PULSE OKSİMETRE

7500 Serisi masaüstü, taşınabilir dijital pulse oksimetreler basit ve üniversal bir hasta monitor sistemidir. 7500 Serisi pulse oksimetreler güvenilir ölçümleme yapan, sağlam ve performans sürekliliği olan compact ve hafif araçlar olarak tanımlanabilir.Gelişmiş alarm yönetim sistemi ile donatılmış 7500 Serisi pulse oksimetre cihazında hasta güvenlik moduda bulunmaktadır.

** üretici firma dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın teknik özelliklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

www.nonin.com

7500FO MR UYUMLU DİJİTAL PULSE OKSİMETRE

Mevcut monitörizasyon sistemleri MR cihazının oluşturduğu manyetik alanda çalışamadığından, çalışabilenler de hastalarda yanma tehlikesi yarattığından, hastaların sedasyon sırasında monitörize edilmesi çok zorlaşmakta ve çoğu zamanda hiç yapılamamaktadır. Bu sorun, hasta ve uzman hekim açısından riskli sonuçları da beraberinde getirilebilir. Konunun hassasiyeti Sağlık Bakanlığımız tarafından da kabul edilmiş ve 2000/111 sayılı genelge ile de konuya yeni düzenlemeler getirilmiştir.

Aref Medikal Teknik Hizmetler Ltd. Sti., Dünyada ilk defa Amerikan NONIN firmasının ürettiği tamamen fiberoptik teknolojisi ile çalışan MRI uyumlu pulse oximetre sistemlerinin Türkiye temsilcisidir.

Fiberoptik teknolojisi ile çalışan 7500FO Pulse Oximetre görüntü kalitesini bozmadan hasta sağlığını koruyucu şekilde MRI kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevap vermek için tasarlanmıştır.

Uzun ömürlü dahili pil ile çalışabilir.

7500FO MR odalarında pulse oksimetreyi güvenle kullanabilmek için tasarlanmıştır. NONIN'in fiberoptik sensörleri ve fiberoptik kabloları oluşabilecek RF yanıklarını elimine etmektedir, fiberoptik sensör ve kablolar aynı zamanda diğer pulse oksimetrelerin MR sistemi ile birlikte kullanılmasında ortaya çıkabilen görüntü artifaktlarını ortadan kaldırmaktadır.
MR sistemleri ile birlikte sabit ve mobil olarak kullanılabilir.

7500FO sadece fiberoptik sensörler ve fiberoptik kablolar ile birlikte kullanılabilir.

Garanti : 3 yıl

** üretici firma dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın teknik özelliklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

www.nonin.com

FetalSAT™ DİJİTAL PULSE OKSİMETRE

FetalSAT™ sistem DualSens Sensörleri ile sürekli, gerçek zamanlı, fetal pulse oksimetre (FSpO2) ve fetal nabız atışı (FPR) değerlerini aynı monitor ile görünteleyebilir.
DualSens sensorü fetal kafaderisi elektrodları (FSE) gibi uygulanabilir, kullanımı kolaydır ve doğum boyunca güvenli bir şekilde kalır.
FSpO2 ile birlikte Fetal elektrocardiogram (FECG) görüntülemesi yapabilir.
FetalSATmonitorü FECG işareti ekrandan geçerken saturasyonu ve nabız atışını görüntüleyebilir.
Bütün parametreler fetal monitörün kağıt grafik kaydedicisine kaydedilir.
Kullanımının öğrenilmesi çok kolaydır,
Doğum sırasında fetal oksijen duruımunu ölçebilmek için tek kullanımlık steril DualSens sensörü kolayca uygulanır.

** üretici firma dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın teknik özelliklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

www.nonin.com

3100 WristOx® BİLEK TİPİ DİJİTAL
PULSE OKSİMETRE


NONIN 3100 WristOx® kolayca bileğe takılabilen küçük, hafif dijital pulse oksimetredir.
Günlük aktiviteleri yada gece boyunca gözlemleme yapabilmeyi sağlabilecek şekilde design edilmiştir.
Çok uzun batarya ömrü, güçlü hafızası ve NONIN in kanıtlanmış hassasiyeti ile 3100 WristOx® uzun ve kısa süreli ölçümlemeleri yapabilen efektif bir dijital pulse oksimetredir.
Kolayca hastanın bileğine takılabilen 3100 WristOx® pulse oksimetre hemen SPO2 ve nabız atışı ölçümü yapmaya başlayabilir.
nVision® software ile uyumludur.

Hastanın bileğine rahatça uyar, 24 saat pil ömrü ve 33 saat hafıza kapasitesi vardır.
Büyük ve kolayca okunabilen ekranı vardır.
NONIN in bütün PureLight® sensörleri ile uyumludur.
3100 WristOx® pulse oksimetre kolay kullanımı ile
Hastanelerde ;
Cardiopulmonary rehabilitasyonda, 6 (altı) dakika yürüme testinde, uzun süreli oksijen terapisinde (LTOT) , Uyku laboratuarlarında, yetişkin ve çocukların ameliyat öncesi değerlendirmelerinde vs.
Doktor muayenehanelerinde çeşitli uygulamalarda ve
Evde bakımda kolayca efektif olarak kullanılabilir.

** üretici firma dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın teknik özelliklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

www.nonin.com

PureLight® SpO2 SENSÖRLERİ

Pulse oksimetre sensörlerinde kırmızı ve kızılötesi ışık kaynakları (LED) kullanılır.
Kırmızı LED kaynaklar deoxygenated hemoglobin seviyesini ölçer.
Kızılötesi LED kaynaklar oxygenated hemoglobin seviyesini ölçer.

Genelde kullanılan kızıl LED ler ikincil spektrum emisyonlarına sebep olmaktadır. Buda özellikle SpO2 seviyesinin %80 in altında olduğu durumlarda oksimetre kalibrasyonunda kaymalara sebep olabilir. Pure Light® kırmızı LED ler sadece saf ışık spektrumu yaratırlar. Bu sebeple Pure Light® LED ler SpO2 seviyesi %80 in altında olduğu durumlarda oksimetre kalibrasyonlarında kaymalara sebep olmazlar, ayrıca hastadan hastaya ve sensörden sensöre oluşabilecek farklılıklara neden olmazlar.

Pure Light® sensörler
Güvenli,
Hassas,
Fonksiyonel,
Çok amaçlı,
Değişik hasta tiplerine uygun,
Kolay kullanılabilen ürünlerdir.

Pure Light® sensörler değişik kullanım amaçlarına göre,

1. Çok kullanımlık sensörler
2. Çok kullanımlık flexible sensörler
3. Tek kullanımlık sensörler

şeklinde sınıflandırılmıştır.

** üretici firma dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın teknik özelliklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

www.nonin.com

PureLight® SpO2 SENSÖRLERİ

Pulse oksimetre sensörlerinde kırmızı ve kızılötesi ışık kaynakları (LED) kullanılır.
Kırmızı LED kaynaklar deoxygenated hemoglobin seviyesini ölçer.
Kızılötesi LED kaynaklar oxygenated hemoglobin seviyesini ölçer.

Genelde kullanılan kızıl LED ler ikincil spektrum emisyonlarına sebep olmaktadır. Buda özellikle SpO2 seviyesinin %80 in altında olduğu durumlarda oksimetre kalibrasyonunda kaymalara sebep olabilir. Pure Light® kırmızı LED ler sadece saf ışık spektrumu yaratırlar. Bu sebeple Pure Light® LED ler SpO2 seviyesi %80 in altında olduğu durumlarda oksimetre kalibrasyonlarında kaymalara sebep olmazlar, ayrıca hastadan hastaya ve sensörden sensöre oluşabilecek farklılıklara neden olmazlar.

Pure Light® sensörler
Güvenli,
Hassas,
Fonksiyonel,
Çok amaçlı,
Değişik hasta tiplerine uygun,
Kolay kullanılabilen ürünlerdir.

Pure Light® sensörler değişik kullanım amaçlarına göre,

1. Çok kullanımlık sensörler
2. Çok kullanımlık flexible sensörler
3. Tek kullanımlık sensörler

şeklinde sınıflandırılmıştır.

** üretici firma dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın teknik özelliklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

www.nonin.com

PureLight® SpO2 SENSÖRLERİ

Pulse oksimetre sensörlerinde kırmızı ve kızılötesi ışık kaynakları (LED) kullanılır.
Kırmızı LED kaynaklar deoxygenated hemoglobin seviyesini ölçer.
Kızılötesi LED kaynaklar oxygenated hemoglobin seviyesini ölçer.

Genelde kullanılan kızıl LED ler ikincil spektrum emisyonlarına sebep olmaktadır. Buda özellikle SpO2 seviyesinin %80 in altında olduğu durumlarda oksimetre kalibrasyonunda kaymalara sebep olabilir. Pure Light® kırmızı LED ler sadece saf ışık spektrumu yaratırlar. Bu sebeple Pure Light® LED ler SpO2 seviyesi %80 in altında olduğu durumlarda oksimetre kalibrasyonlarında kaymalara sebep olmazlar, ayrıca hastadan hastaya ve sensörden sensöre oluşabilecek farklılıklara neden olmazlar.

Pure Light® sensörler
Güvenli,
Hassas,
Fonksiyonel,
Çok amaçlı,
Değişik hasta tiplerine uygun,
Kolay kullanılabilen ürünlerdir.

Pure Light® sensörler değişik kullanım amaçlarına göre,

1. Çok kullanımlık sensörler
2. Çok kullanımlık flexible sensörler
3. Tek kullanımlık sensörler

şeklinde sınıflandırılmıştır.

** üretici firma dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın teknik özelliklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

www.nonin.com

nVISION ® OKSIMETRE ANALIZI İÇİN
VERİ YÖNETİMİ YAZILIMI


NONIN'in hafıza fonksiyonu olan,

Avant® 9700
Avant® 9600
Avant® 2120
Avant® 4000
3100 WristOx®
2500 PalmSAT®
8500 Serisi
8600 Serisi
9840 Serisi
Pulse oksimetreleri nVISION® software ile uyumludur.

1.KAYIT
İlk adım nVISION® software ile uyumlu bir pulse oksimetreye verilerin kaydedilmesidir.

2.TRANSFER
Daha sonra transfer kablosu cihazın seri portuna bağlanarak, Windows® ekranındaki komutlar izlenerek veri transferi gerçekleştirilir.

3. ANALİZ
Kullanımı çok basit olan nVISION® programı ile toolbardaki komutlar izlenerek, hasta bilgileri kolayca ve efektif olarak analiz edilebilir. Ekranı ve analiz paramerelerini değiştirerek hastanın durumu kolayca anlaşılabilir.

4.RAPOR
Raporlar kolayca kişiselleştirilerek, özel bir veri segmenti ayrıntıları ile incelenebilir. Grafikler görsel olarak anlamayı kolaylaştırıcı şekilde açıklamaları ile birlikte çıktı olarak alınabilir.

5.SAKLAMA
Raporların yazdırılması bittikten sonra, tüm veriler hastaya özel bir klasörde veri olarak saklanabilir, yada sonraki analizlerde kullanmak için ASCII dosyası şeklinde çıktı alınabilir.

** üretici firma dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın teknik özelliklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

www.nonin.com

MR UYUMLU YANGIN SÖNDÜRÜCÜLER

aReF Medikal Teknik Hizmetler Ltd. Sti'nin satış ve servis hizmeti verdiği MR uyumlu yangın söndürücüler;

Tamamen non-magnetik malzemeden üretilmiştir.
3.0 T 'ya kadar tüm MR sistemlerinde denenmiş ve kullanılmaktadır.
Su köpüğü ile doldurulmuştur.
Tüm elektronik ortamlar için uygundur.
Kullanımı kolaydır.
Kapasitesi 2,5 galon(11 litre)'dir.

** üretici firma dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın teknik özelliklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

MR UYUMLU SEDYELER

aReF Medikal Teknik Hizmetler Ltd. Sti'nin satış ve servis hizmeti verdiği MR sistemlerine uyumlu sedyeler, tüm MR sistemlerine uygun olarak özel alaşımlı alüminyum malzemeden üretilmiştir.

Sedye şiltesi üzeri leke tutmayan, su geçirmeyen vynil malzeme ile kaplıdır. İçerisinde yüksek yoğunlukta sünger bulunmaktadır.
CPR uygulamaları için sedyenin üst kısmı özel PVC malzeme ile kaplanmıştır.
Ayarlanabilir baş ve ayak ucu sistemi bulunmaktadır.

ÖLÇÜLER
Uzunluk Max.
1935 mm
Uzunluk Min 1570 mm
Genişlik 550 mm
Yükseklik 845 mm
Yükseklik Min. 450 mm
Taşıma kapasitesi 160 kg
Ağırlık 33 kg

** üretici firma dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın teknik özelliklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

MR UYUMLU TEKERLEKLİ SANDALYELER

aReF Medikal Teknik Hizmetler Ltd. Sti'nin satış ve servis hizmeti verdiği MR uyumlu tekerlekli sandalyeler;

Kolayca katlanabilir
Alüminyum alaşımlı, hafif ve dayanıklı şasi sistemi (10,2 kg)
çıkarılabilen, içe katlanabilen ve yanlara döndürülebilen ayaklıklar
arkaya doğru açılabilen ve çıkarılabilen kolçaklar,
ortasında yer alan mil yardımıyla kolayca çıkarılabilir arka tekerlekler (quick release)
ayar ve bakım gerektirmeyen dayanıklı kompozit jantlar
120 kg taşıma kapasitesi
refakatçi yardımı ile kullanıma uygun
geriye düşmeyi önleyen anti-tipper sistemi vardır ve
CE standartlarına uygundur.

** üretici firma dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın teknik özelliklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

MR UYUMLU STETESKOP

Özellikler :

• Düz 47 mm çaplı aluminyum gögüs parçası
• Gir lastik Y-tube
• Dekoratif kutusunda
• Tamamen non-magnetik MR uyumlu** üretici firma dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın teknik özelliklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

MR UYUMLU TANSİYON ALETİ

Özellikler :

• Siyah koruma ringli özel manometre
• Geliştirilmiş tek tüp teknolojisi
• Hassas ayarlama için vidalı vana
• Siyah alüminyum gövde
• 48 mm çaplı gösterge
• Tamamen non-magnetik MR uyumlu** üretici firma dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın teknik özelliklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

MR CT VE X-RAY MARKALAMA ÜRÜNLERİ

Beekley marka MR, CT ve X-ray görüntüleme ve lokalizasyon markerları görüntü üzerinde artifakt yaratmadan lokalizasyon ve biyopsi yapmayı kolaylaştırmak için kullanılır.

Beekley ürünleri:

1. CT Ürünleri:
   a.
CT Skin markers
   b. CT Biopsy Grids

2. MR Ürünleri:
   a.
MR Spots

3. Mamografi Ürünleri:
   a.
Mole markers
   b. Scar markers
   c. Nipple markers
   d. Palpable markers

** üretici firma dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın teknik özelliklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

www.beekley.com© Copyright 1996-2014 aReF Medikal Teknik Hizmetler San ve Tic. Ltd. Şti. - Tüm hakları saklıdır.